fundusze europejskie darpin

Firma Darpin z ciepła odpadowego lub ścieków jest w stanie wykonać dla Państwa:

  • gorącą wodę do 90 stopni C
  • zimną wodę o parametrze od 4-6 stopni C
  • ciepłe powietrze do ogrzewania hal budynków
  • energię elektryczną o sprawności od 8-20%

Odzysk ciepła odpadowego oraz ciepła technologicznego stanowiącego niezagospodarowaną nadwyżkę w realizowanych procesach technologicznych, to przede wszystkim innowacyjne podejście dedykowane kwestii deficytu energii elektrycznej, a także działaniom proekologicznym.

Odzysk ciepła odpadowego z urządzeń produkcyjnych jest jednym z odnawialnych zasobów energii. Jest on możliwy do realizacji poprzez wzbogacenie tradycyjnych instalacji w nowy blok funkcjonalny, pozwalający na wykorzystanie znacznych zasobów „darmowej” energii. W wyniku tego, koszty eksploatacji obiektu, związane z zużyciem energii elektrycznej, wody lodowej, ogrzewaniem oraz przygotowaniem ciepłej wody użytkowej mogą zostać znacznie zredukowane.

Dobrze skonfigurowany, zaprojektowany i wykonany węzeł odzysku ciepła z instalacji przemysłowej to wymierne korzyści dla użytkownika, które w czasach rosnących cen energii stają się coraz bardziej zauważalne. Czyni to eksploatację obiektów tańszą, a zarazem bardziej przyjazną dla środowiska naturalnego.

Darpin - chłodnictow, agregaty chłodnicze, skidy pompoweZobacz też: