fundusze europejskie darpin

Agregaty absorbcyjne to zaawansowane urządzenia wykorzystujące do produkcji chłodu energię cieplną, w tym ciepło odpadowe. To idealne rozwiązanie, dedykowane szczególnie sytuacjom deficytu energii elektrycznej oraz istnienia niezagospodarowanych nadwyżek ciepła technologicznego. W naszej ofercie znajdą Państwo agregaty absorpcyjne wyróżniające się przede wszystkim imponującą wydajnością.

Technologia absorpcji wykorzystywana jest na potrzeby chłodzenia i grzania od ponad stu lat. Do zasilania agregatów wykorzystywana jest energia pochodząca ze spalania gazu lub oleju opałowego, pary, gorącej wody, spalin, ciepła odpadowego oraz innych niekonwencjonalnych źródeł. Rozwiązanie, jakim są agregaty absorpcyjne, to przede wszystkim wysoka korzyść ekonomiczna, gdyż znajduje ono zastosowanie między innymi w przypadku deficytu energii elektrycznej i pozwala na zagospodarowanie technologicznego ciepła odpadowego.

Do innych zalet proponowanego rozwiązania z pewnością można zaliczyć:

  • bezpieczeństwo – żaden element agregatu nie jest pod ciśnieniem
  • niezawodność – najwyższej jakości podzespoły
  • ekologia – czynnikiem chłodniczym jest woda
  • funkcjonalność – jednoczesna produkcja schłodzonej i gorącej wody
  • niskie koszty eksploatacji - szczególnie, jeśli agregat wykorzystuje „ciepło odpadowe”

Agregaty absorpcyjne (określane również jako agregaty wody lodowej), to bezawaryjne i imponująco wydajne instalacje, wykorzystywane nie tylko w przemyśle, ale także w innych sektorach i branżach w tym między innymi w centrach handlowych, przestrzeniach biurowych, zakładach produkcyjnych, a także hotelach. Agregaty te biorą udział w procesach technologicznych oraz zasilają instalacje klimatyzacji na potrzeby budynków użyteczności publicznej. Do atutów tego typu rozwiązania, poza niezawodnością i wydajnością, z pewnością można zaliczyć możliwość montażu zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku.

Formularz kontaktowy


Gorąca woda Spaliny KondensatDarpin - chłodnictow, agregaty chłodnicze, skidy pompoweZobacz też: