wybierz językniemiecka wersja językowapolska wersja językowaangielska wersja językowa
 
 
 

Systemy chłodnicze FREE–COOLING

Systemy FREE-COOLING to rozwiązanie, w którym specjalizujemy się nieprzerwanie od wielu lat. Ten szczególny rodzaj naturalnego chłodzenia pozwala na efektywne wykorzystanie darmowych pokładów chłodu, jakie dostarczane są przez powietrze zewnętrzne o niskiej temperaturze.

Zajmując się projektowaniem i realizacją niezawodnych i wysoce skutecznych rozwiązań, jakimi są systemy free-cooling, umożliwiamy zasadnicze odciążenia agregatów chłodniczych (tzw. chillerów) w okresach jesienno-zimowych. W proponowanych systemach doskonale sprawdzają się zarówno chłodnie wentylatorowe, jak i wyparne wieże chłodnicze. Przy stale rosnących cenach energii elektrycznej, inwestycja w system chłodniczy free-cooling pozwala na znaczne zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych. Chłodzenie wody / glikolu polega tutaj bowiem na wykorzystaniu niskiej temperatury otoczenia, czyli, jak już wcześniej wspomnieliśmy, naturalnego, darmowego chłodu zawartego w powietrzu.

Systemy chłodnicze FREE-COOLING

Systemy chłodnicze typu free-cooling posiadają cały szereg zalet, dzięki czemu są one szeroko stosowane w wielu gałęziach przemysłu. Główne korzyści z ich wykorzystania to z pewnością:

arrow oszczędność energii elektrycznej sięgająca nawet 90%,
arrow możliwość korzystania z technologii przyjaznej dla środowiska,
arrow niska awaryjność, imponująca niezawodność systemów,
arrow niskie koszty serwisu i eksploatacji,
arrow długa żywotność systemu,
arrow wyższa sprawność całego układu..

Systemy FREE-COOLING to troska o środowisko

Mając na uwadze coraz większą społeczną świadomość ekologiczną, zachęcamy naszych Klientów do zdecydowanie uzasadnionej ekonomicznie inwestycji w systemy chłodnicze FREE-COOLING. Korzyści są tutaj niepodważalne i poparte stosownymi bilansami energetycznymi. To technologia przyjazna dla środowiska, a także pozwalająca generować konkretne oszczędności. Zapraszamy!

DARPIN Sp. z o.o. S.K.A.

ul. Sw. Huberta 47b
44-105 Gliwice, PL

tel. (032) 270 59 26

fax. +48 32 270 59 27

e-mail: darpin@darpin.pl