wybierz językniemiecka wersja językowapolska wersja językowaangielska wersja językowa
 
 
 

Agregat wody lodowej - agregaty absorpcyjne

Agregaty absorbcyjne to zaawansowane urządzenia wykorzystujące do produkcji chłodu energię cieplną, w tym ciepło odpadowe. To idealne rozwiązanie, dedykowane szczególnie sytuacjom deficytu energii elektrycznej oraz istnienia niezagospodarowanych nadwyżek ciepła technologicznego. W naszej ofercie znajdą Państwo agregaty absorpcyjne wyróżniające się przede wszystkim imponującą wydajnością.

Agregat absorpcyjny to rozwiązanie uzasadnione ekonomicznie

Technologia absorpcji wykorzystywana jest na potrzeby chłodzenia i grzania od ponad stu lat. Do zasilania agregatów wykorzystywana jest energia pochodząca ze spalania gazu lub oleju opałowego, pary, gorącej wody, spalin, ciepła odpadowego oraz innych niekonwencjonalnych źródeł. Rozwiązanie, jakim są agregaty absorpcyjne, to przede wszystkim wysoka korzyść ekonomiczna, gdyż znajduje ono zastosowanie między innymi w przypadku deficytu energii elektrycznej i pozwala na zagospodarowanie technologicznego ciepła odpadowego. Do innych zalet proponowanego rozwiązania z pewnością można zaliczyć:

arrow Bezpieczeństwo – żaden element agregatu nie jest pod ciśnieniem
arrow Niezawodność – najwyższej jakości podzespoły
arrow Ekologia – czynnikiem chłodniczym jest woda
arrow Funkcjonalność – jednoczesna produkcja schłodzonej i gorącej wody
arrow Niskie koszty eksploatacji - szczególnie, jeśli agregat wykorzystuje „ciepło odpadowe”

Agregat wody lodowej i instalacje absorpcyjne to także gwarancja niezawodności i wydajności

Agregaty absorpcyjne (określane również jako agregaty wody lodowej), to bezawaryjne i imponująco wydajne instalacje, wykorzystywane nie tylko w przemyśle, ale także w innych sektorach i branżach w tym między innymi w centrach handlowych, przestrzeniach biurowych, zakładach produkcyjnych, a także hotelach. Agregaty te biorą udział w procesach technologicznych oraz zasilają instalacje klimatyzacji na potrzeby budynków użyteczności publicznej. Do atutów tego typu rozwiązania, poza niezawodnością i wydajnością, z pewnością można zaliczyć możliwość montażu zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku.

Agregat do niskich temperatur   Agregat do niskich temperatur

DARPIN Sp. z o.o. S.K.A.

ul. Sw. Huberta 47b
44-105 Gliwice, PL

tel. (032) 270 59 26

fax. +48 32 270 59 27

e-mail: darpin@darpin.pl